Specializujeme se na zpracování dubu, modřínu, jasanu, lípy, smrku, borovice, ale i třešně, ořechu, hrušky. Jedná se převážně o truhlářské řezivo sušené – sušené polotovary pro výrobu masivních podlah, fasád, teras nebo obkladových palubek. Také vyrábíme řezivo dub: trámy a hranolyfošnyprknalatě.

Truhlářské řezivo sušené pro hoblování dodáváme v řezaných tloušťkách 24mm, 29mm, 31mm, 34mm, 51mm, šířkách 120mm, 158mm a délkách 3000-5000mm ve smíšené kvalitě ABC.

truhlářské řezivo sušené

JE LIBO TRUHLÁŘSKÉ ŘEZIVO SUŠENÉ PRO STAVBU VYVÝŠENÝCH ZÁHONŮ  ? 

Vyvýšený sázecí záhon je ideální pro ekologicky šetrného zahradníka, ideální pro zeleninové záhony, pokud uvažujete o soběstačnosti, nabízí více prostoru pro pěstování květin a plodů nebo dokonce vytváří krásný okrasný prvek.

Jsou dokonalým způsobem, jak do vaší zahrady zavést jiný druh půdy a mohou pomoci zlepšit odvodnění rostlin. Jejich relativně malá plocha také usnadňuje práci a údržbu.

Nabízíme řadu tvarů a velikostí, které vyhovují vašim potřebám a dostupnému prostoru, s předřezanými dřevěnými komponenty, díky nimž je jejich výstavba rychlá a snadná.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20210907_144649_4-scaled.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20210907_144704_8-scaled.jpg.

TRUHLÁŘSKÉ ŘEZIVO SUŠENÉ – KOSTKY

Dubové truhlářské řezivo sušené ve tvaru kostky je dalším doplňkem a mají mnoho využití jak v interiéru, tak i v exteriéru. Na zahradě slouží jako vynikající sezení nebo dokonce jako architektonické předměty nebo sokly pro vaše zahradní ozdoby nebo květináče.

 Dodáváme různé velikosti v závislosti na průměru stromu, ze kterého jsou řezány.

Dubové řezivo krásně stárne, což má za následek zvětralé změny, jako jsou malé rozdělení a zvětšené detaily zrna. Rovněž stárnou do ohromující stříbřitě šedé a vydrží neuvěřitelně dlouho.

Můžete také použít kostky uvnitř. Vyschnou o něco rychleji, ale vypadají stejně skvěle.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je dubové-kostky-9.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20210520_111628_6-scaled.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20200510_171337-1024x768.jpg.

JAKÉ TRUHLÁŘSKÉ ŘEZIVO SUŠENÉ PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

rustikální vzhled s větším podílem suků a zabíhajících oblin

Truhlářské řezivo sušené selského stylu svým vzhledem zvýrazňují přirozenou krásu dubového dřeva bez dokonalého průmyslového ostrohranného opracování. Takto opracované trámy Vás přenesou o několik století vzad do doby, kdy se nekladl důraz na dokonalost. Více či méně zabíhající kraje zbavené kůry, malé i velké zdravé suky připomínají při každém pohledu na tento krásný kus dřeva, že na počátku byl desítky ba stovky let rostlý strom s přirozeným zakřivením stoupajícím za světlem s košatým rozvětvením v koruně stromu. K výrobě dubových trámů rustikálního vzhledu se používají kmeny s větším počtem odříznutých větví  (suků) a ne zcela rovné.

Rustikální truhlářské řezivo sušené – hranoly je vhodné použít u větších čtvercových a obdélníkových dimenzí do 150mm např. v podobě masivní lavice, stolu, designového prvku v interiéru i exteriéru.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20190816_113001-scaled-e1599164137175.jpg.

pohledový ostrohranný vzhled s menším počtem suků

Při výrobě pohledového truhlářského řeziva klademe důraz na kvalitu zpracování, aby všechny hrany byly ostré bez oblin a velkého množství větších suků. Pohledové dubové řezivo svým čistým vzhledem a kvalitou ukazují na majestátnost dubového dřeva a jsou vhodné pro konstrukční a luxusní designové prvky různých malých i velkých stavebních prvků.

K výrobě pohledového dubového řeziva se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

Pohledové dubové řezivo je vhodné použít i u menších čtvercových a obdélníkových dimenzí 80mm a více např. masivní židle, stoly, designového prvku v interiéru i exteriér – altány, pergoly, pohledové krovy a další masivní konstrukce

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20211008_160241_5-scaled.jpg.
DUBOVÉ TRÁMY - TRÁMY Z DUBU - TRÁMY DUB - HOBLOVANÉ - VÝROBA
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20190712_125844-scaled.jpg.

Technicky vysušené, hoblované – truhlářské řezivo sušené

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného dubového řeziva se zaručenou vlhkostí (zpravidla 15 % ±3%). U větších dimenzí nad 120mm se vyrábí jako středové řezivo nebo u menších dimenzí je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

Samozřejmostí je čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany – na stropní trámy a jiné pohledové prvky dodáváme dubové řezivo hoblované, broušené, ozdobně frézované hrany, drážky nebo ručně hoblované.

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20200422_110901-scaled.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20190722_081753-scaled.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20190722_081743-scaled.jpg.

OŠETŘIT DUBOVÉ A MODŘÍNOVÉ ŘEZIVO V EXTERIÉRU NEBO NECHAT ZEŠEDNOUT?

Dub a modřín nepotřebuje povrchovou úpravu ve venkovních podmínkách, protože bez přímého kontaktu se zemí vydrží asi 20 až 30 let bez rozpadu. Neošetřený dub zešedne asi za 2-3 roky díky slunečnímu záření a vlhkosti. Barva se nejprve mění od bodů, které jsou nejvíce vystaveny povětrnostním vlivům, a vyrovná se v závislosti na podmínkách během několika let. Šednutí dřeva lze zpomalit ošetřením dřeva transparentními konzervačními prostředky na dřevo. Vnější obklad vyrobený z dubu také nemusí být povrchově upraven, protože materiál  dub vydrží namáhání UV zářením a vlhkostí. Během let však dřevo zešedne. Pamatujte, že během šednutí může být tón povrchu  nerovnoměrný.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je dubová-terasa-okrouhlá-2.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20211008_173922_4-scaled.jpg.0 Comments